20 lutego

Uwaga... czytam!Witajcie w moim blogowym, czytelniczym świecie. Myśl o stworzeniu miejsca, w którym będę mogła gromadzić swoje przemyślenia na temat książek rodziła się we mnie od dawna. Potrzeba nowych wyzwań oraz wciąż rozrastająca się społeczność bookstagramowa (koniecznie zajrzyjcie na mój książkowy profil na instagramie - to tam wszystko się zaczęło!) sprawiły, że w końcu podjęłam się tego wyzwania. Mam nadzieję, że chętnie przyłączycie się do grona odwiedzających i znajdziecie tu wkrótce coś dla siebie.

Parę słów o mnie na początek
Socjolożka, na co dzień pracuję w agencji badawczej. Dociekliwość badacza inspiruje mnie do stawiania pytań, które pozwalają odkrywać nowe zjawiska i ukryte zależności. Nietrudno  zgadnąć, że przekłada się to także na inne strefy życia.
Dużo czytam i o tym będzie ten blog. Będą recenzje, będą spostrzeżenia, w których nie braknie odnoszenia się do wątków społecznych, ale mam też kilka innych pomysłów związanych z książkami i tym blogiem... o których dowiecie się wkrótce.
Przede wszystkim będą tu publikowane recenzje pisane pod wpływem emocji, bo zazwyczaj oceny dokonuję przez pryzmat tego, jakie uczucia wzbudza we mnie książka.
Czytam wszędzie a forma jest dla mnie kwestią drugorzędną. Na równi traktuję papierowe i elektroniczne wersje książek, nieco większy dystans mam do audiobooków. Wychodzę jednak z założenia, że liczy się treść (no dobra, przyznaję, że mam słabość do pięknych okładek). 
Oprócz czytania uwielbiam nasze piękne Tatry i uciekam w nie kiedy tylko mam taką możliwość. Na co dzień żyjąc w Opolu tęsknotę do gór co jakiś czas zwalczam sięgając po książki, których akcja dzieje się w Tatrach (lub chociaż w jakiś górach!).

Blogowanie to prosta sprawa...
...pomyślałam, a potem zaczęłam stawiać pierwsze kroki i się przeraziłam! Póki co, to wszystko wydaje się być strasznie trudne, a najbardziej dopracowywanie szablonu i wyglądu bloga. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i sugestie! No i może małymi kroczkami dokądś dojdę :-) Czekam na uwagi!

Pozdrawiam - życzcie mi powodzenia  ;-)
Joanna, czyli jaworek0099

3 komentarze:

  1. życzę dużo dobrej lektury, która wzbudzi wiele emocji, a potem to już z górki - powodzenia

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede wszystkim życzę powodzenia, cierpliwości i wytrwałości :) Cieszę się, że dołączyłaś do "książkowych blogerów"- z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Uwaga czytam , Blogger